Całkowity koszt obozu = 1380 zł
(wpłata najpóźniej 30 dni przed rozpoczęciem obozu)


Rezerwacja miejsca na turnusie
(po wypełnieniu karty zgłoszenia na obóz)


Zadatek: 400 zł

 

Rabat 4% (-55 zł)
(dla osób, które były już uczestnikami naszych obozów)


Rabat 4% (-55 zł)
(przy wpłacie całości do 31 marca)


RABATY ŁĄCZĄ SIĘ !!!

 

UWAGA! Uczestnicy obozu, którzy są na specjalnej diecie (fakt ten należy wpisać w Karcie Zgłoszenia) dopłata 6% (+83 zł)   


Wpłaty na obóz proszę dokonywać na konto:
Nazwa: Stowarzyszenie Survivalu SZKOŁA TYGRYSÓW
ING BŚl. nr 59 1050 1142 1000 0023 6313 3030
Tytuł: (imię i nazwisko dziecka) opłata za obóz Szkoły Tygrysów w terminie 19-25.07.2020

Pobierz Kartę Zgłoszenia i Deklarację

Pobierz Wyposażenie własne uczestnika

Pobierz Oświadczenie opiekunów prawnych dziecka

 

Wszystkie obozy organizujemy w strukturach Stowarzyszenia Survivalu „SZKOŁA TYGRYSÓW”. Aby być uczestnikiem obozu, trzeba przystąpić do stowarzyszenia wypełniając Deklarację Członka oraz Kartę Zgłoszenia (do pobrania powyżej).

 

Rezerwacja miejsca na obozie - kliknij w REZERWUJ MIEJSCE na zdjęciu u góry.

  • Obóz zaczyna się w niedzielę o 10:00 - kończy w sobotę o 10:00
  • Obóz umożliwia wspólne wysłanie rodzeństwa starszego z młodszym, a jedynakom zrealizowanie przez 24 godziny „Misji opiekuna młodszego brata lub siostry” – co niewątpliwie ma walor poznawczo-wychowawczy.
  • Każdy uczestnik musi obowiązkowo zabrać DOBRY HUMOR :)
  • Należy spakować rzeczy na każdą pogodę!
  • Warto, by uczestnicy mieli kalosze i nieprzemakalną pelerynę.
  • Zajęcia prowadzimy niezależnie od pogody :)
  • Przydaje się mały plecak na zajęcia w terenie.
  • Latarka ułatwia przeprawy jaskiniowe i zajęcia nocne.
  • Na obozie nie będziesz sam, zawsze będziesz mógł liczyć na kadrę i nowych kolegów.
  • Wiedz, że po pierwszych wakacjach z nami, możesz chcieć przyjeżdżać już zawsze.

PROGRAM OBOZU:

Wspinaczka skalna o różnym stopniu trudności, zjazd na linie, nauka podstawowych węzłów taternickich i zasad asekuracji, mosty linowe, tyrolka, przeprawa przez jaskinie, podstawy survivalu – rozpalanie ognisk, pozyskiwanie i uzdatnianie wody, budowa szałasów i biwakowanie, ABC pierwszej pomocy i pozorowana akcja ratunkowa, gry terenowe – podchody, orientacja w terenie i zabawy z GPS - geocaching, szyfry, komunikacja – radiołączność, język migowy, alfabet Morse`a, wędrówki turystyczne, spływ pontonowy, pływanie, akcja „powódź” oraz jazda czterokołowcem, podstawy samoobrony, strzelanie z broni pneumatycznej i łuku, gry taktyczne, np. poszukiwanie zrzutu, maskowanie, przeprawy sprawnościowe przez tor przeszkód „Małpi Gaj”, sportowe gry i zabawy zespołowe, Dzień Solenizanta lub plenerowe kino przygodowe, ogniska z piosenką i gitarą oraz nocne warty.

Wiek uczestników na tym turnusie jest zróżnicowany, dlatego też i program będzie odpowiednio modyfikowany dla poszczególnych grup.

100% realizacji powyższego programu uzależniony jest od pogody oraz możliwości psychomotorycznych dzieci. Naszym celem jest propagowanie survivalu jako szkoły ruchu i odwagi dla młodszych, a kształcenia charakterów dla starszych. Podstawą jest dobra atmosfera i poczucie bezpieczeństwa naszych uczestników, aktywny wypoczynek i edukacja poprzez zabawę oraz kreowanie pozytywnych postaw.

 

WYŻYWIENIE:

5 posiłków dziennie (śniadanie, lunch, obiad, podwieczorek, kolacja). Duży nacisk kładziemy na zbilansowane i zdrowe posiłki, korzystamy z najwyższej jakości produktów.

Obiady – jemy w sprawdzonych restauracjach lub karczmach na terenie Jury (zależnie od rejonu zajęć) lub zgodnie z programem obozowym, np. na zajęciach militarnych czy terenowych – w menażkach z wojskowych termosów przywiezionych na zajęcia. Na biwaku wszystkie posiłki uczestnicy przygotowują sami z dostarczonego prowiantu. Śniadania i kolacje – z pomocą kadry instruktorskiej przygotowują dyżurni uczestnicy obozu.

 

POŁOŻENIE:

Obóz realizowany jest na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w klimatycznym miejscu Bazy Biwakowej Ratowników Górskich.
Adres: 42-425 Kroczyce, Lgotka 28, powiat zawierciański.

Współrzędne GPS:
N 50° 33’ 44.3’’
E 19° 32’ 54.1”

Baza mieści się 100 m od drogi Nr 972 na trasie Kroczyce – Żarki; w odległości 2 km od Kroczyc, a 1 km od Podlesic, na rozległym, ogrodzonym i oświetlonym terenie w sosnowym lesie, w bliskim sąsiedztwie Jurajskich Parków Krajobrazowych, w sercu regionu wspinaczkowego i jaskiniowego.

Tutaj Państwo przywożą i stąd odbierają dzieci.

 

NOCLEGI:

Kadra i uczestnicy śpią na kanadyjkach w dużych namiotach lub w traperskich chatach na drewnianych pryczach oraz programowo na biwakach – w szałasach lub w jaskini. Baza dysponuje (w razie konieczności) dodatkowymi śpiworami i kocami.

 

DO RODZICÓW:

Obozy mają niepowtarzalny charakter i niezapomnianą atmosferę. Nietuzinkowy program i formy realizacji wypracowane przez lata są zweryfikowane przez opinię wielu uczestników, którzy przyjeżdżają do nas każdego roku. Dzieci poprzez różną aktywność uczą się rywalizacji, ale i pracy zespołowej, samodzielności, odwagi, kreatywności i koleżeństwa. Nad motywacją postaw Tygrysów czuwają stale wychowawcy – instruktorzy rekreacyjnych zajęć survivalowych, członkowie GOPR i WOPR. Oni też pilnują dyscypliny, zapewniają bezpieczeństwo i realizują program. Kadra jest starannie dobierana. To odpowiedzialni, pełni ciepła i zaangażowani w pracy z dziećmi młodzi ludzie, którzy potrafią zmotywować uczestników obozu do działania i przełamywania barier, świetnie potrafią przekazać swoją wiedzę i doświadczenie. Obozy prowadzone przez Stowarzyszenie są kameralne, co zapewnia poznanie możliwości i predyspozycji psychomotorycznych poszczególnych uczestników, a przez to też możliwe jest dostosowanie indywidualne wymagań i zmiana „wysokości poprzeczki”.

Opiekę lekarską w razie konieczności – sprawują lekarze z Ośrodka Zdrowia SkalMed w Kroczycach.

 

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!!!

TUTAJ BĘDZIE GALERIA Szkoła Tygrysów 3

 

Stowarzyszenie Survivalu SZKOŁA TYGRYSÓW
Baza Biwakowa Ratowników Górskich
Lgotka 28
42-425 Kroczyce
Współrzędne GPS:
N 50° 33’ 44.3’’
E 19° 32’ 54.1”
"Szarotka" Irena van der Coghen: 601 441 091
"Adler" Adam van der Coghen: 603 861 519
kontakt@szkolatygrysow.pl
POLITYKA PRYWATNOŚCI REGULAMIN SERWISU REGULAMIN STOWARZYSZENIA INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH