Całkowity koszt obozu = 2380 zł
(wpłata najpóźniej 30 dni przed rozpoczęciem obozu)
Rezerwacja miejsca na turnusie
(po wypełnieniu karty zgłoszenia na obóz)
Zadatek: 600 zł
Rabat 4% (-95 zł)
(dla osób, które były już uczestnikami naszych obozów)
Rabat 4% (-95 zł)
(przy wpłacie całości do 31 marca)
RABATY ŁĄCZĄ SIĘ !!!
UWAGA! Uczestnicy obozu, którzy są na specjalnej diecie (fakt ten należy wpisać w Karcie Zgłoszenia) dopłata 6% (+143 zł)
Wpłaty na obóz proszę dokonywać na konto:
Nazwa: Stowarzyszenie Survivalu SZKOŁA TYGRYSÓW
ING BŚl. nr 59 1050 1142 1000 0023 6313 3030
Tytuł: (imię i nazwisko dziecka) opłata za obóz Szkoły Tygrysów w terminie 28.06-11.07.2020
Pobierz Kartę Zgłoszenia i Deklarację
Pobierz Wyposażenie własne uczestnika
Pobierz Oświadczenie opiekunów prawnych dziecka
Wszystkie obozy organizujemy w strukturach Stowarzyszenia Survivalu „SZKOŁA TYGRYSÓW”. Aby być uczestnikiem obozu, trzeba przystąpić do stowarzyszenia wypełniając Deklarację Członka oraz Kartę Zgłoszenia (do pobrania powyżej).
PROGRAM OBOZU:
Wspinaczka skalna o różnym stopniu trudności, zjazd na linie, nauka podstawowych węzłów taternickich i zasad asekuracji, mosty linowe, tyrolka, przeprawa przez jaskinie, podstawy survivalu – rozpalanie ognisk, pozyskiwanie i uzdatnianie wody, budowa szałasów i biwakowanie, ABC pierwszej pomocy i pozorowana akcja ratunkowa, gry terenowe – podchody, orientacja w terenie i zabawy z GPS - geocaching, szyfry, komunikacja – radiołączność, język migowy, alfabet Morse`a, wędrówki turystyczne, spływ pontonowy, pływanie, akcja „powódź” oraz jazda czterokołowcem, podstawy samoobrony, strzelanie z broni pneumatycznej i łuku, gry taktyczne, np. poszukiwanie zrzutu, maskowanie, paintball (dla dzieci powyżej 10 r.ż. i tylko na turnusach dwutygodniowych), przeprawy sprawnościowe przez tor przeszkód „Małpi Gaj”, sportowe gry i zabawy zespołowe, Dzień Solenizanta lub plenerowe kino przygodowe, ogniska z piosenką i gitarą oraz nocne warty.
Wiek uczestników na tym turnusie jest zróżnicowany, dlatego też i program będzie odpowiednio modyfikowany dla poszczególnych grup.
100% realizacji powyższego programu uzależniony jest od pogody oraz możliwości psychomotorycznych dzieci. Naszym celem jest propagowanie survivalu jako szkoły ruchu i odwagi dla młodszych, a kształcenia charakterów dla starszych. Podstawą jest dobra atmosfera i poczucie bezpieczeństwa naszych uczestników, aktywny wypoczynek i edukacja poprzez zabawę oraz kreowanie pozytywnych postaw.
WYŻYWIENIE:
5 posiłków dziennie (śniadanie, lunch, obiad, podwieczorek, kolacja). Duży nacisk kładziemy na zbilansowane i zdrowe posiłki, korzystamy z najwyższej jakości produktów.
Obiady – jemy w sprawdzonych restauracjach lub karczmach na terenie Jury (zależnie od rejonu zajęć) lub zgodnie z programem obozowym, np. na zajęciach militarnych czy terenowych – w menażkach z wojskowych termosów przywiezionych na zajęcia. Na biwaku wszystkie posiłki uczestnicy przygotowują sami z dostarczonego prowiantu. Śniadania i kolacje – z pomocą kadry instruktorskiej przygotowują dyżurni uczestnicy obozu.
POŁOŻENIE:
Obóz realizowany jest na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w klimatycznym miejscu Bazy Biwakowej Ratowników Górskich.
Adres: 42-425 Kroczyce, Lgotka 28, powiat zawierciański.
Współrzędne GPS:
N 50° 33’ 44.3’’
E 19° 32’ 54.1”
Baza mieści się 100 m od drogi Nr 972 na trasie Kroczyce – Żarki; w odległości 2 km od Kroczyc, a 1 km od Podlesic, na rozległym, ogrodzonym i oświetlonym terenie w sosnowym lesie, w bliskim sąsiedztwie Jurajskich Parków Krajobrazowych, w sercu regionu wspinaczkowego i jaskiniowego.
Tutaj Państwo przywożą i stąd odbierają dzieci.
NOCLEGI:
Kadra i uczestnicy śpią na kanadyjkach w dużych namiotach lub w traperskich chatach na drewnianych pryczach oraz programowo na biwakach – w szałasach lub w jaskini. Baza dysponuje (w razie konieczności) dodatkowymi śpiworami i kocami.
DO RODZICÓW:
Obozy mają niepowtarzalny charakter i niezapomnianą atmosferę. Nietuzinkowy program i formy realizacji wypracowane przez lata są zweryfikowane przez opinię wielu uczestników, którzy przyjeżdżają do nas każdego roku. Dzieci poprzez różną aktywność uczą się rywalizacji, ale i pracy zespołowej, samodzielności, odwagi, kreatywności i koleżeństwa. Nad motywacją postaw Tygrysów czuwają stale wychowawcy – instruktorzy rekreacyjnych zajęć survivalowych, członkowie GOPR i WOPR. Oni też pilnują dyscypliny, zapewniają bezpieczeństwo i realizują program. Kadra jest starannie dobierana. To odpowiedzialni, pełni ciepła i zaangażowani w pracy z dziećmi młodzi ludzie, którzy potrafią zmotywować uczestników obozu do działania i przełamywania barier, świetnie potrafią przekazać swoją wiedzę i doświadczenie. Obozy prowadzone przez Stowarzyszenie są kameralne, co zapewnia poznanie możliwości i predyspozycji psychomotorycznych poszczególnych uczestników, a przez to też możliwe jest dostosowanie indywidualne wymagań i zmiana „wysokości poprzeczki”.
Opiekę lekarską w razie konieczności – sprawują lekarze z Ośrodka Zdrowia SkalMed w Kroczycach.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!!!