Informacje o cenie

Całkowity koszt obozu = 2530 zł
(pełna wpłata musi być dokonana najpóźniej 30 dni przed rozpoczęciem obozu, pod rygorem skreślenia z listy uczestników)

Zapisy na wybrany turnus, tylko online
(po zapoznaniu się z programem i regulaminami)

Rezerwacja miejsca na turnusie
(następuje po zapisaniu sie online, wypełnieniu i przesłaniu Karty Zgłoszenia na obóz oraz wpłaceniu zadatku w ciągu dwóch dni)


Zadatek: 600 zł


Rabat 4%

(udzielany jest osobom, które były już uczestnikami naszych obozów)

Rabat 3 %
(udzielny jest kolejnemu rodzeństwu – uczestniczącym w tym samym turnusie)


RABATY ŁĄCZĄ SIĘ !!!

UWAGA! Uczestnicy obozu będący na specjalnej diecie muszą ten fakt wpisać w Karcie Zgłoszenia oraz dokonać dopłaty 6%


Wpłaty na obóz proszę dokonywać na konto:
Nazwa: Stowarzyszenie Survivalu SZKOŁA TYGRYSÓW
ING BŚl. nr 59 1050 1142 1000 0023 6313 3030
Tytuł: (imię i nazwisko dziecka) oraz zadatek rezerwacyjnu lub opłata za obóz Szkoły Tygrysów 1 w terminie 27 czerwca - 10 lipca 2021

Pobierz Kartę Zgłoszenia i Deklarację

Pobierz Wyposażenie własne uczestnika

Pobierz Oświadczenie opiekunów prawnych dziecka

 

Wszystkie obozy organizujemy w strukturach Stowarzyszenia Survivalu „SZKOŁA TYGRYSÓW”. Aby być uczestnikiem obozu, trzeba przystąpić do Stowarzyszenia wypełniając Deklarację Członka oraz Kartę Zgłoszenia (do pobrania powyżej).

 

Rezerwacja miejsca na obozie

- kliknij na zdjęciu u góry -

REZERWUJ MIEJSCE

(otworzą się zapisy online)

  • Obóz zaczyna się w niedzielę o 10:00 - kończy w sobotę o 10:00
  • Dowóz na obóz i odbiór uczestnika odbywa się we własnym zakresie
  • Organizacja obozu umożliwia wspólne wysłanie rodzeństwa starszego z młodszym, dając im jednocześnie możliwość oddzielnego działania w grupach równieśniczych
  • Zajęcia prowadzimy niezależnie od pogody :) dzieci powinny być wyposażone zgodnie z zaleceniami
  • Przydaje się mały plecak na zajęcia w terenie, by zapakować bidon w wodą oraz kurtkę przeciwdeszczową
  • Latarka ułatwia przeprawy jaskiniowe i zajęcia nocne.
  • Każdy uczestnik musi obowiązkowo zabrać DOBRY HUMOR oraz KULTURALNE ZACHOWANIE :) i pamiętać, że na obozie nie będzie sam, a w trudnych chwilach zawsze będzie mógł liczyć na pomoc kadry i nowych kolegów.

ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE OBOZU:

Podczas obozu realizowana jest - wspinaczka skalna na drogach o róznym stopniu trudności, zjazd na linie, nauka podstawowych węzłów taternickich i zasad asekuracji, pokonywanie mostów linowych, zjazd tyrolką, przeprawa przez jaskinie, poznanie podstaw survivalu – rozpalanie ognisk, pozyskiwanie i uzdatnianie wody, budowa szałasów i biwakowanie, poznanie zasad bezpieczeństwa i historii ratownictwa, dobór sprzętu i ekwipunku na wycieczki turystyczne, ABC pierwszej pomocy i pozorowana akcja ratunkowa, gry terenowe – podchody, orientacja w terenie i zabawy z mapą, busolą, GPS, szyfry, komunikacja z wykorzystaniem radiołączności, języka migowego, alfabetu Morse`a, krótkie wędrówki "Podróżnika", "Akcja Powódź" oraz jazda czterokołowcem, pływanie, podstawy samoobrony, strzelanie z broni pneumatycznej i łuku, gry taktyczne, jak np. poszukiwanie zrzutu, tropienie "Spadochroniarza" lub maskowanie, przeprawy sprawnościowe przez tor przeszkód tzw. „Małpi Gaj”, sportowe gry i zabawy zespołowe, ogniska z piosenką i gitarą oraz nocne warty.

Pełna realizacja powyższego programu uzależniona jest od kaprysów pogody oraz od możliwości psychomotorycznych i kondycji uczestników.

Wiek naszych obozowiczów jesr zróżnicowany (zasadniczo 7-16 lat) dlatego też program będzie na bieżąco odpowiednio modyfikowany dla poszczególnych grup wiekowych, a dla wielokrotnych uczestników dobrany stopień trudności.

 

CEL OBOZU:

Naszym celem jest propagowanie survivalu, jako szkoły ruchu i odwagi dla dzieci młodszych oraz ksztełcenia charakterów dla starszych uczestników, propagowanie aktywnego wypoczynku i dużego kontaktu z przyrodą. Założenia - to uczenie samodzielności, budowanie koleżeństwa oraz sportowej rywalizacji i postaw fair play. Podstawą jest dobra atmosfera i poczucie bezpieczeństwa nachych uczestników, aktywny wypoczynek i edukacja poprzez zabawę oraz kreowanie pozytywnych postaw.

KADRA OBOZU:

Nad motywacją postaw Tygrysów czuwają stale wychowawcy – są to instruktorzy rekreacyjnych zajęć survivalowych, ratownicy górscy i wodni, instruktorzy sportu. Oni też pilnują dyscypliny, zapewniają bezpieczeństwo i realizują program. Kadra jest starannie dobierana. To odpowiedzialni, pełni ciepła i zaangażowani w pracy z dziećmi młodzi ludzie, którzy potrafią zmotywować uczestników obozu do działania i przełamywania barier, świetnie potrafią przekazać swoją wiedzę i doświadczenie. Icj mottem działań w trudnych dla uczestnika chwilach jest wsparcie z hasłami:

"Keep Smiling" - uśmiechaj się

"Never give up" -  nigdy się nie poddawaj

"You are not alone" - nie jesteś sam

 

POŁOŻENIE:

Obóz realizowany jest na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w klimatycznym miejscu Bazy Biwakowej Ratowników Górskich.
Adres: 42-425 Kroczyce, Lgotka 28, powiat zawierciański.

Współrzędne GPS:
N 50° 33’ 44.3’’
E 19° 32’ 54.1”

Baza mieści się 100 m od drogi Nr 972 na trasie Kroczyce – Żarki; w odległości 2 km od Kroczyc, a 1 km od Podlesic, na rozległym, ogrodzonym i oświetlonym terenie w sosnowym lesie, w bliskim sąsiedztwie Jurajskich Parków Krajobrazowych, w sercu regionu wspinaczkowego i jaskiniowego.

Teren bazy ma boiska rekreacyjne, wysokościowy tor przeszkód, basen, strzelnicę, krąg ogniskowy, kuchnię i jadalnio-świetlicę, punkt opatrunkowy oraz izolatkę oraz Izbę Centrum Edukacji Górskiej z historycznymi zbiorami sprzętu turystycznego i ratowniczego.

Tutaj na bazę rodzice lub opiekunowie przywożą swoje dzieci własnym transportem i stąd je odbierają. W obecnej sytuacji dla zachowania bezpieczeństwa – rodzice nie mają wstępu na teren bazy, a przy bramie wejściowej stosowane są wymagane procedury (mierzona temperatura uczestnika obozu, dezynfekcja rąk i bagażu).

 

WYŻYWIENIE:

Pierwszy posiłek po rozpoczęciu obozu, to obiad, który jemy o 14:00. Ostatni, to śniadanie spożywanie o godzinie 8:00

Codziennie jemy 5 posiłków (śniadanie, lunch, obiad, podwieczorek, kolacja). Duży nacisk kładziemy na zbilansowane i zdrowe posiłki.

Śniadania i kolacje przygotowują dyżurni uczestnicy pod opieką i kontrolą wychowawcy.

Obiady jemy w Gościńcu Jurajskim lub zgodnie z programem obozowym, np. na zajęciach militarnych - w terenie – w menażkach. Przywozimy wówczas obiad w termosach. Na biwaku wszystkie posiłki uczestnicy przygotowują sami z dostarczonego prowiantu.

 

NOCLEGI:

Kadra i uczestnicy śpią na kanadyjkach w dużych namiotach lub w sytuacjach szczególnych (burza, wichura) w traperskich chatach na drewnianych pryczach oraz na programowo realizowanych biwakach – w zbudowanych przez siebie szałasach lub w jaskini. Uczestnicy śpią we własnych śpiworach i na karimatach. Zamiast piżam wskazane są dresy (w chłodne noce uzupełnione ciepłymi skarpetami i czapką).

UWAGA! Ponieważ wobec zmiany klimatu w Polsce dni bywają upalne, ale noce bardzo zimne, sugerujemy, żeby wyposażając dziecko w cienki spiwór, uzupełnić go kocem. W sytuacjach krytycznych baza dysponuje dodaktowymi kocami i śpiworami.

 

DO RODZICÓW:

Obozy mają niepowtarzalny charakter i niezapomnianą atmosferę. Nietuzinkowy program i formy realizacji wypracowane przez lata są zweryfikowane uznaniem wielu uczestników, którzy przyjeżdżają do nas wielokrotnie. Dzieci poprzez różną aktywność uczą się rywalizacji, ale i pracy zespołowej, samodzielności, odwagi, kreatywności i koleżeństwa. Uczestnicy podzieleni są na grupy wiekowe 6-8 osobowe. Obozy prowadzone przez Stowarzyszenie są kameralne, co zapewnia poznanie możliwości i predyspozycji psychomotorycznych poszczególnych uczestników, a przez to też możliwe jest indywidualne dostosowanie wymagań i zmiana „wysokości poprzeczki”.

Ze względu na sytuację związaną z COVID - organizator przygotuje miejsce wypoczynku dla dzieci i młodzieży, by spełnić wymagane procedury ochronne dla zdrowia - stawiane przez Sanepid i Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, co przez te organa jest kontrolowane.

Opiekę lekarską, w razie konieczności – sprawować będą lekarze z Ośrodka Zdrowia SkalMed w Kroczycach.

UWAGA! Lekartwa stale przyjmowane przez uczestnika obozu należy wpisać na Karcier Zgłoszenia oraz na zleceniu (najlepiej podpisanym przez lekarza prowadzącego).

Lekarstwa należy zapakować w plastikowe pudełko - zamkni ete i opisane imieniem i nazwiskiem dziecka wraz z podaniem dawkowania.

 

ZAPISY NA OBÓZ MOŻLIWE SĄ TYLKO PRZEZ SYSTEM REZERWACJI!!!

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!!!

TUTAJ BĘDZIE GALERIA Szkoła Tygrysów 1

 

Stowarzyszenie Survivalu SZKOŁA TYGRYSÓW
Baza Biwakowa Ratowników Górskich
Lgotka 28
42-425 Kroczyce
Współrzędne GPS:
N 50° 33’ 44.3’’
E 19° 32’ 54.1”
"Szarotka" Irena van der Coghen: 601 441 091
"Adler" Adam van der Coghen: 603 861 519
kontakt@szkolatygrysow.pl
POLITYKA PRYWATNOŚCI REGULAMIN SERWISU REGULAMIN STOWARZYSZENIA INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH